Biurko_Luna

dla mniejszych i większych księżniczek

Furniture for young people

LENNY COLLECTION

Youth furniture from the LENNY collection is a proposal for the rooms of both girls and boys. Subtle colors, openwork bookcases and light form make you decide the final character of the interior.

COZY

and with character

The subtle combination of sand beige, truffle and artisan oak decor makes the collection not only fashionable, but also timeless.

meble-dla-dziewczynki-pokoj-luna-1
pointer

LY-07

stolik nocny

pointer

LY-09

zagłówek tapicerowany

pointer

LY-10

łóżko

pointer

LY-05

półka

pointer

LY-08

biurko

pointer

LY-01

szafa trzydrzwiowa z trzema szufladami

pointer

LY-06

komoda z trzema szufladami

dream

CREATIVE SPACE

A friendly learning zone is conducive not only to success in school, but also to stimulating imagination and creativity.

Biurko dla dziewczynki
Meble-dla-dziewczynki

WITH A HEADREST

OR WITHOUT?

In the LENNY collection, you will find two sizes of beds to choose from. In addition, you can accessorize them with a soft upholstered headrest.

regał młodzieżowy

FASHIONABLE AND PRACTICAL

OPENWORK
BOOKCASES

A well-thought-out storage area is the key to staying organized on a daily basis. Open shelves allow you to display your favorite toys and accessories with ease, while roomy drawers will hold more than you think.

komoda młodzieżowa

all available

PRODUCTS IN COLLECTION

Showing all 11 results

Meble młodzieżowe

Gotowy zestaw mebli młodzieżowych to kompletne rozwiązanie, które obejmuje wszystkie niezbędne meble do pokoju młodzieżowego – wygodne łóżko, duże biurko, pojemną szafę, komodę z szufladami oraz regały na książki i pomoce naukowe. Sprawdź, czym meble młodzieżowe różnią się od mebli dziecięcych, jak wybrać fajne meble młodzieżowe i jak je ustawić w pokoju młodzieżowym.

 • Meble młodzieżowe od mebli dziecięcych różnią się designem oraz funkcjonalnością dopasowaną do wieku młodych mieszkańców.
 • Meble młodzieżowe z łóżkiem i biurkiem zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach starszych dzieci i nastolatków.
 • W zależności od tego czy ma to być pokój nastolatki czy nastolatka możesz zdecydować się na stylizowane meble młodzieżowe dla chłopca lub dla dziewczyny.
 • Wybierające meble do pokoju młodzieżowego trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów, przede wszystkim funkcjonalność mebli z łóżkiem oraz ich design.
 • Aranżacja pokoju młodzieżowego to też odpowiednie ustawienie zestawu mebli. Takie, które pozwoli optymalnie wykorzystać przestrzeń, dopływ naturalnego światła i ergonomię wnętrza.

Meble w pokoju dziecka wymieniamy kilka razy w ciągu całego etapu dorastania córki czy syna. Początkowo są to meble dla niemowlaka, później kupujemy zestaw mebli odpowiadający potrzebom przedszkolaka, który wymieniamy na meble młodzieżowe z łóżkiem i biurkiem w chwili, gdy dziecko zaczyna naukę w szkole. Ostatni raz kupujemy meble młodzieżowe nastolatkom, najczęściej na koniec podstawówki. Dzieje się to na wyraźne życzenie młodych ludzi, którzy chcą wygonić ze swojego pokoju ostatnie dziecięce akcenty, zastępując je meblami do pokoju młodzieżowego o charakterystycznym, bardziej dorosłym designie.

Czym różnią meble młodzieżowe od dziecięcych?

Podział jest stosunkowo prosty. Meble dziecięce to zestawy mebli przeznaczone dla niemowlaków oraz dzieci w wieku przedszkolnym. W kolekcjach dziecięcych znajdziemy takie meble jak łóżeczka czy nieduże łóżka-domki dla przedszkolaków, niskie szafy na ubranka czy specjalne komody z miejscem na przewijak. Ponadto dużo otwartych, niskich półek stojących i wiszących, które idealnie sprawdzają się do przechowywania zabawek w zasięgu dziecięcych rączek.

Meble do pokoju młodzieżowego są już dostosowane do potrzeb dziecka zaczynającego przygodę ze szkołą. Są to więc gotowe zestawy mebli młodzieżowych z łóżkiem i biurkiem. Łóżko ma już pełną długość, co oznacza, że pasuje pod materac o długości 200 cm i szerokości co najmniej 90 cm. Biurko jest na tyle głębokie i szerokie, aby zmieścił się na nim komputer, książki, zeszyty i inne szkolne akcesoria. Dodatkowo meble młodzieżowe do przechowywania pasują do potrzeb dorastających dzieci. Są więc tutaj wyższe szafy, regały na książki, komody na drobiazgi, a także szafki i półki na najróżniejsze przeczy.

Oczywiście meble młodzieżowe i dziecięce różnią się nie tylko funkcjonalnością, ale też designem. Meble dla dzieci to sama słodycz. Najczęściej są białe, niebieskie, różowe lub stanowią kompilację tych kolorów. Meble dla przedszkolaków mogą być bardziej zróżnicowane – mają wielobarwne wstawki lub grafiki przedstawiające ulubionych bohaterów z bajek i opowieści. Z kolei meble młodzieżowe charakteryzują się dużo bardziej stonowanym designem, chociaż i tutaj można wprowadzić podział na meble młodzieżowe dla dzieci w wieku szkolnym i meble młodzieżowe dla starszych nastolatków. Styl tych drugich do złudzenia przypomina design mebli do salonów i sypialni. Meble młodzieżowe mogą być też stworzone w konkretnym stylu np. loftowym, glamour czy skandynawskim.

Jak wybrać meble młodzieżowe?

Wybór mebli młodzieżowych to zadanie, do którego musicie zabrać się wspólnie – rodzice oraz dorastające dziecko. Poszukiwania nie są proste, bo nie dość, że trzeba przedrzeć się przez setki ciekawych wzorów i fajnych mebli, to jeszcze uwzględnić funkcjonalność i dopasować meble młodzieżowe do układu oraz rozmiarów pokoju. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę!

 • Młodzi ludzie przede wszystkim zwracają uwagę na wygląd. Jeśli dziecku podoba się styl konkretnych mebli, warto zgodzić się na jego/jej propozycję. To w końcu pokój młodzieżowy i niech wygląda tak, jak życzy sobie tego nastolatek. W katalogach z meblami do pokoju młodzieżowego znajdziecie mnóstwo ciekawych propozycji – od profilowanych mebli młodzieżowych dla chłopca czy dziewczyny, po meble w konkretnych stylach – loftowym, minimalistycznym czy glamour.
 • Najważniejsza jest jednak funkcjonalność. Meble młodzieżowe muszą być dopasowane do wnętrza i spełniać potrzeby nastolatka. Młody człowiek potrzebuje mebli młodzieżowych z łóżkiem i biurkiem oraz szafą, regałem i szafkami. Jeśli pokój jest mały koniecznie trzeba wykorzystać możliwości sprytnych schowków i mebli nowoczesnych
 • Wybierz fajne meble, które mają naprawdę dużo miejsca do przechowywania i na różne sposoby. W praktyce oznacza to, że meble młodzieżowe muszą mieć otwarte i zamknięte przestrzenie, czyli półki, wnęki, szafki z drzwiami i głębokie szuflady. Dużo miejsca na drobiazgi sprawia, że łatwiej będzie utrzymać porządek w pokoju młodzieżowym.
 • Zwróć też uwagę na możliwość rozbudowy – wybierając poszczególne elementy z jednego zestawu mebli masz możliwość dokupienia dodatkowych brył, gdy nadejdzie potrzeba zmian.
 • Zadbaj też o to, aby meble młodzieżowe były odpowiednio wytrzymałe i wykonane w dobrej jakości.

Jak ustawić meble w pokoju młodzieżowym?

Meble młodzieżowe w pokoju nastolatka trzeba ustawić tak, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń oraz pogodzić takie aspekty jak dopływ naturalnego światła, umiejscowienie kaloryferów czy wysokość ścian. Jeśli uda Ci się uwzględnić wszystkie te warunki, możesz mieć pewność, że stworzysz funkcjonalny i wygodny pokój młodzieżowy.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci odpowiednio ustawić zestaw mebli młodzieżowych.

 • Dostosuj meble do wysokości ścian. Pokój młodzieżowy często znajduje się na poddaszu domu jednorodzinnego, co sprawia, że musisz zastosować sprytne sztuczki aranżacyjne. Pamiętaj, aby wysokie meble młodzieżowe, takie jak szafa, regał czy wysokie szafki ustawić przy ścianach o pełnej wysokości. Także łóżko musi być tak umiejscowione, aby można było wygodnie z niego korzystać, bez ryzyka uderzenia głową o sufit. Niższe meble młodzieżowe, np. szafkę, stolik nocny czy komodę możesz ustawić pod skosami.
 • Przyzwyczajeni jesteśmy do ustawiania mebli z łóżkiem wzdłuż ścian, tak aby centrum pomieszczenia można było wykorzystać na różne aktywności. Jednak coraz popularniejszy staje się model amerykański, który zaleca ustawienie łóżka w centrum pokoju, a pozostałych mebli młodzieżowych przy ścianach. Wybór optymalnego układu zależy głównie od wielkości pokoju młodzieżowego oraz koncepcji nastolatka.
 • Zwróć uwagę na funkcjonalność i ergonomię. Upewnij się, że ze wszystkich mebli młodzieżowych możesz skorzystać zgodnie z ich przeznaczeniem. Sprawdź czy drzwi szafy otwierają się na pełną szerokość, a szuflady na pełną głębokość. Czy biurko ma odpowiednią wysokość, a jego blat jest optymalnie duży, aby zmieścił się nim komputer oraz książki i zeszyty.
 • Podziel pokój na strefy użytkowe – nauki, rozrywki i snu. Wiemy, że w małym pokoju młodzieżowym może być ciężko gospodarować przestrzenią, ale sprytny zestaw mebli z pewnością pomoże funkcjonalnie zabudować pokój.
 • Zaplanuj odpowiednie rozmieszczenie światła – zarówno naturalnego, jak i sztucznego. Biurko ustaw w pobliżu okna, tak aby zapewnić dzienne światło podczas nauki i odrabiania lekcji. W pobliżu okna nie umieszczaj dużych mebli, które mogłyby zasłonić dopływ światła. Szafę i inne meble młodzieżowe do przechowywania możesz umieścić w najmniej jasnej części pokoju. Koniecznie zaplanuj kilka punktów świetlnych w strategicznych miejscach pokoju młodzieżowego, tzn. w okolicy łóżka, przy biurku, przy szafie i strefie relaksu. Coraz częściej modne meble nowoczesne są wyposażane w dodatkowe oświetlenie frontów, co pozwala stworzyć fajny nastrój w pokoju.
 • Meble młodzieżowe z łóżkiem i biurkiem ustaw tak staw tak, aby zapewnić swobodne przejścia w strefach komunikacyjnych. Nie zastawiaj też kaloryferów, żeby nie zaburzyć rozprzestrzeniania się ciepła po pokoju młodzieżowym. Zapewnij wygodny dostęp do okien.

articles

TIPS, INSPIRATION

We suggest how to decorate interiors to make them cosy and modern, and simply live well throughout the house!
Meter by meter gives you space!

Ups...!

Wygląda na to, że dotarłeś do miejsca, które nie śniło się nawet naszym najstarszym konstruktorom! Zapraszamy Cię na naszą stronę główną, a jeżeli masz jakikolwiek problem, napisz do nas na adres: info@dignet.eu

 

See the latest proposals from our designers at the lenART DESIGN studio

Buy online

see furniture

IN THE PARTNER'S SHOWROOM

LENART ZONE

are complete, beautiful and functional interior arrangements in which we show our furniture in realistic settings.

   0
    Twój koszyk
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu