TREND for many years

Komody do salonu

TREND, który szybko się nie znudzi 

A TREND that won’t go out of fashion anytime soon

CHEST OF DRAWERS FOR LIVING ROOM

The TREND collection of chest of drawers for living room is a combination of ten independent solids in five color versions. Among them, you will find elements such as: chests of drawers, display cabinets, bedside tables and coffee tables. Each of them looks great exposed alone as a distinctive element in the interior. Sand beige, gray, white, black or artisan oak – decide for yourself which color will blend better with your arrangement.

Półkotapczan BEZPIECZNY I WYGODNY

Slender metal legs make the furniture look extremely light. Thanks to this, they will work well not only in spacious living rooms, but also in those slightly smaller.

Corrugation is a detail that adds unique style, elegance and distinctive design to the solids.

3 types

OF CORRUGATION

Interiors are different, and every detail, even the smallest, affects their final character. Depending on the color scheme of the furniture, we used different corrugation. Fronts of furniture pieces in artisan oak and black are decorated with a straight milling, white and gray with a semicircle, and furniture in sand beige with a milling in the form of a half-shaft.

see furniture

chest of drawers TR-01
166 x 82 x 40 cm

półkotapczan-pionowy-i-poziomy

chest of drawers TR-03
98 x 140 x 40 cm

 

LIGHT

creates atmosphere

Each of the pieces available in the collection has been equipped with atmospheric LED lighting, which highlights the designer corrugation and gives the furniture a 3D effect.

MINIMALIST DESIGN

WILL NOT GO OUT OF FASHION QUICKLY

One of the most important features of the TREND collection is its versatility. The subdued and wide range of colors will go well with a variety of interior design styles, from modern to classic, industrial and Scandinavian. Whether you are decorating a bedroom, living room or hallway, this furniture will be a stylish and practical addition.

GIVE PERSONAL CHARACTER
TO YOUR INTERIOR

Interestingly displayed accessories, memorabilia, book collections or tableware make the interior more personal. Highlighted with LED lighting will certainly not let nobody pass by indifferently.

Półkotapczan_Komfortowe_pomieszczenie

Convenient storage

Well-planned furniture interiors provide convenience for daily use.

The detail counts

Characteristic corrugation gives furniture a unique character, texture and a three-dimensional effect.

Creates atmosphere

The showcases are equipped with subtle LED lighting, which further highlights the exposed objects

LET YOURSELF

be amazed

Among the solids available in the TREND collection, you will find tall chests of drawers, coffee tables and bedside tables.

Komody do salonu

Komody do salonu to bardzo praktyczne meble do przechowywania, ale też ważne elementy dekoracyjne w salonie. W zależności od aranżacji, komody pokojowe mogą stać się najciekawszym meblem, skutecznie przyciągającym uwagę i dodającym charakteru całej przestrzeni. Sprawdź aktualne trendy, poznaj modne komody i dowiedz się, jak zaaranżować przestrzeń wokół ciekawej komody.

 • Wybierając komody do salonu musisz zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, design oraz rozmiary – tak aby meble pasowały do wielkości pokoju dziennego oraz potrzeb domowników.
 • Jeżeli marzysz o nowoczesnym salonie z modną komodą sprawdź ofertę mebli z ryflowaniami na frontach. To obecnie najciekawszy hit aranżacyjny, który nada wyjątkowy charakter Twojemu wnętrzu.
 • Komodę w salonie najlepiej ustawić przy jednej ze ścian, tuż obok innych mebli do salonu, np. nowoczesnej witryny, szafy czy regału na książki.
 • Blat komody pokojowej to świetne miejsce do wyeksponowania dekoracji, które sprawią, że salon, będzie odzwierciedlał zainteresowania domowników.
 • Komoda w salonie może też pełnić funkcję innych mebli, np. szafki RTV (jeśli ustawimy na niej telewizor i sprzęt multimedialny), witryny lub regału na książki.

Jakie komody do salonu?

Komoda do salonu to mebel bardzo uniwersalny i praktyczny, dlatego ich wybór jest tak ogromny! Jak dobrać idealną? Zacznijmy od wielkości komody do salonu oraz jej funkcjonalności. Rozmiar komody koniecznie dopasuj do gabarytów pokoju dziennego oraz innych mebli do salonu. W ten sposób zadbasz o proporcje i zachowasz równowagę między wszystkimi elementami wystroju. Jeśli salon jest duży możesz sobie pozwolić na ustawienie szerokiej i/lub wysokiej komody lub nawet dwóch ciekawych komód obok siebie. Do mniejszych pokoi dziennych lepszym wyborem będzie modna komoda o delikatnych proporcjach, które nie przytłoczą pomieszczenia.

Druga kwestia to funkcjonalność komody do salonu. Możesz wybrać mebel z samymi szufladami, z szufladami i drzwiami lub tylko drzwiami. Nowoczesne komody często posiadają przeszklone fronty, przez co wyglądają trochę jak nowoczesne witryny. Jaki model komody pokojowej wybrać? Taki, który najlepiej spełni potrzeby domowników. Jeśli potrzebujecie dużo miejsca do przechowywania zdecydujcie się na komody z drzwiami i szufladami. Jeśli chcecie coś ciekawie wyeksponować, dobrym rozwiązaniem będą modne komody z przeszklonymi frontami lub komody ryflowane.

Ostatnia, ale jakże ważna kwestia to design. Na rynku dostępne są modne komody pokojowe w najróżniejszych stylach: skandynawskim, loftowym, art. deco, klasycznym, komody na nóżkach, komody wiszące… Wybór komód do salonu jest ogromny! A co jest najmodniejsze? Naszym zdaniem najbardziej hot są nowoczesne komody z ciekawymi ryflowaniami na frontach. Taki lamelowy front nie potrzebuje już innych ozdobników, bo sam w sobie jest najlepszą dekoracją. Meble dostępne są w najróżniejszych kolorach, co pozwala wybrać odpowiedni model komody do salonu. Równie ciekawe są komody z przeszklonymi frontami, które świetnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu glamour.

Jak ustawić komodę w salonie?

Ustawienie komody w salonie to istotny element aranżacji wnętrza. Od tego, gdzie umieścisz komodę i inne meble do salonu będzie zależeć ostateczny wygląd pokoju dziennego oraz jego funkcjonalność. Ważne jest, aby ustawienie komody w salonie odpowiadało indywidualnym potrzebom i preferencjom użytkowników oraz harmonijnie współgrało z ogólnym stylem i układem salonu. Warto eksperymentować z różnymi pomysłami na ustawienie komody do salonu, dopasowując je do warunków i przestrzeni pokoju dziennego.

Komodę w salonie najczęściej ustawiamy przy jednej ze ścian, na ogół jako jeden z elementów ciągu meblowego, pamiętając o zachowaniu odstępów między meblami. Jeśli komoda będzie sąsiadować z nowoczesną witryną, szafką lub szafą, razem stworzą spójną i funkcjonalną zabudowę pokoju dziennego.

Ustawienie komody w salonie dostosuj do konkretnych potrzeb domowników. Jeśli komoda ma służyć do przechowywania zastawy stołowej warto umieścić ją nieopodal stołu lub jadalni. Jeśli chcesz w niej zmieścić odzież lub dokumenty warto postawić ją w bliskim sąsiedztwie szafy. Komoda do salonu pełniąca funkcję stolika RTV musi natomiast znajdować się blisko kącika multimedialnego.

Jeśli Twoja komoda do salonu ma interesujący design i zależy Ci na tym, aby ją wyeksponować wśród innych mebli do salonu, ustaw ją w dobrze widocznym miejscu. Może to być naprzeciwko wejścia lub kanapy albo też pod telewizorem. Estetykę komody możesz też podkreślić kierując na nią oświetlenie. W ten sposób przyciągniesz do komody wzrok i zadbasz o to, aby stała się najciekawszym akcentem w aranżacji Twojego salonu.

Pamiętaj też o pozostawieniu odpowiednich odległości wokół komody, tak aby można było swobodnie poruszać się po salonie. Ważne jest to, aby komoda pokojowa nie zasłaniała źródeł ciepła w pokoju dziennym.

Jak zaaranżować komodę?

Aranżacja komody w salonie może być różnorodna i zależeć od indywidualnych preferencji oraz stylu wnętrza. Co Cię ogranicza? Tylko własna wyobraźnia. Twoja komoda może być meblem tylko i wyłącznie funkcjonalnym, służącym do przechowywania. Ale może też pełnić funkcję dekoracyjną i to na różne sposoby. Przede wszystkim sama komoda pokojowa może być bardzo designerska, np.  stylizowana na konkretny styl, np. mid century modern czy art. deco. Bardzo ciekawe są również typowo nowoczesne komody w charakterystycznych kolorach, które wyraźnie wyróżniają się na tle innych mebli do salonu. Podobną funkcję pełnią niezwykle modne komody z ryflowaniami na frontach. Taka designerska komoda do salonu łatwo stanie się najciekawszym meblem w pokoju dziennym, który nawet bez dodatkowej aranżacji, skutecznie przyciągnie wzrok.

Ale aranżacja komody to również to, co (i w jaki sposób) postawimy na blacie modnej komody oraz wokół niej. Ciekawy wystrój ściany za komodą, zaakcentowanie tej przestrzeni kolorem lub oryginalną fakturą, pomysłową grafiką lub galerią własnych fotografii to świetny sposób na wyróżnienie tej części salonu.

Pamiętaj też, że nic tak nie buduje nastroju, jak odpowiednio dobrane oświetlenie. Jeśli chcesz zwrócić uwagę na aranżację swojej komody, ustaw przy niej lampę stojącą lub umieść niedużą lampę na blacie komody pokojowej i pozwól światłu stworzyć wyjątkowy klimat. A jeszcze lepszym rozwiązaniem są nowoczesne komody z ledowym oświetleniem na frontach. W takim układzie światło doskonale akcentuje design modnej komody i podkreśla wybrane detale, np. charakterystyczny ryflowany front.

Co na komodę w salonie?

Komody do salonu to doskonałe meble do przechowywania, ale ich blat możesz wykorzystać do wielu innych funkcji. Jakich? Sprawdź poniżej:

 • Blat komody do salonu to świetne miejsce do wyeksponowania dekoracji, które nadadzą salonowi charakter i indywidualny urok. Na komodzie pokojowej możesz umieścić ramki ze zdjęciami z różnych rodzinnych uroczystości, świece, dekoracyjne lampy, wazony z kwiatami czy rośliny w doniczkach. To też świetne miejsce na dekoracje sezonowe, np. bożonarodzeniowe, pamiątki z wakacji czy jesienne ozdoby stworzone przez dzieci.
 • Lubisz czytać? Jeśli tak, to komoda w salonie będzie świetnym miejscem do ustawienia na niej stosika ulubionych książek i czasopism. Możesz też kupić elegancki kosz na prasę i umieścić go na blacie modnej komody. Jeszcze tylko nieduża lampa, wygodny fotel i przyjemny kącik do czytania gotowy!
 • Komoda pokojowa często pełni rolę szafki RTV, zwłaszcza w małych pokojach dziennych, w których jest za mało miejsca na ustawienie obu mebli. Wtedy lepiej sprawdzią się nowoczesne komody, bo jest w nich więcej miejsca do przechowywania, a blat komody można wykorzystać do umieszczenia na nim telewizora. Ustawiając telewizor na blacie komody zyskujesz możliwość oglądania ulubionych seriali z wygodnej wysokości. Telewizor możesz też zawiesić nad komodą pokojową.
 • Oprócz telewizora, blat komody do salonu może pomieścić pozostały sprzęt RTV, np. konsolę do gier, odtwarzacz filmów, soundbar czy głośniki. To pozwoli skoncentrować wszystkie urządzenia multimedialne w jednym miejscu.
 • Na komodzie lub tuż nad nią można umieścić lustro. Takie rozwiązanie optycznie powiększa przestrzeń, więc świetnie sprawdzi się w mniejszych salonach. To też dobra opcja, gdy komoda pokojowa znajduje się nieopodal wejścia do salonu. Lustro będzie służyć jako praktyczne miejsce do ostatniego sprawdzenia wyglądu przed wyjściem z domu.
 • Blat komody w salonie to też po prostu dobra przestrzeń do przechowywania różnych, większych lub mniejszych, przedmiotów. Ustaw na niej modne kosze lub pudełka na drobiazgi, np. biżuterię, piloty od sprzętu RTV czy dziecięce drobiazgi.

Jakie meble do komody w salonie?

Oczywiste jest, że komoda w salonie nie powinna stać sama. To jakie meble umieścisz w salonie (poza komodą) zależy od dostępnej przestrzeni oraz potrzeb domowników. Jeśli wybierzesz meble do salonu z jednej meblowej kolekcji, dobierz po prostu pasujące elementy. Możesz też dobrać meble z innych zestawów, stylem lub kolorem pasujące do posiadanej komody.

Komoda w salonie dobrze wygląda ustawiona obok szafki, nowoczesnej witryny, szafy lub regału na książki. Taki układ pozwoli stworzyć jeden spójny ciąg przechowywania. Pamiętaj też o wykorzystaniu ściany nad komodą do salonu – możesz tutaj zawiesić półkę lub szafkę. Ciekawie wyglądają też dwie półki umieszczone jedna nad drugą. W ten sposób zyskujesz dodatkowe miejsce do przechowywania, np. na książki, kwiaty lub dekoracje.

Ale przestrzeń wokół komody do salonu możesz też zaaranżować jako kącik relaksu. Ustaw obok fotel, dodaj miękkie poduszki oraz koc i stwórz ulubione miejsce do odpoczynku lub popołudniowej drzemki. W tej strefie warto też umieścić elegancką lampę (stojącą lub ustawioną na blacie komody do salonu), której światło przyda się podczas wieczornego czytania.

To tylko kilka pomysłów, bo ostateczny wygląd Twojego salonu z ciekawą komodą zależy od preferencji, stylu xi potrzeb mieszkańców. Najważniejsze, aby stworzyć funkcjonalną i ciekawie zaaranżowaną przestrzeń, która stanie się ulubionym miejscem całej rodziny.

check and

BUY ONLINE

see furniture

IN THE PARTNER'S SHOWROOM

LENART ZONE

are complete, beautiful and functional interior arrangements in which we show our furniture in realistic settings.

   0
    Twój koszyk
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu